kwiecień 2018

w tym tygodniuw tym tygodniu469
w tym miesiącuw tym miesiącu5090
odwiedziło nasodwiedziło nas504406

25 marzec 2010 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów naszego Zespołu Szkół. W ten czwartek w naszej szkole zapanował dzień przeciwko przemocy.

Zmiany zaczęliśmy zauważać  już poprzedniego dnia, gdyż uczniowie zawieszali na korytarzach własnoręcznie wykonane plakaty głoszące hasła przeciwko przemocy. W ten sposób stworzyli wystawę, którą miała okazję oglądać cała szkoła.

Tego dnia pierwsza godzina lekcyjna w każdej klasie została poświęcona przygotowaniu zasad, które mogłyby pomóc w budowaniu dobrej atmosfery w grupie. Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest przemoc, jakie znają jej rodzaje. Następnie określili stopień agresji panujący w ich klasach. Po tych krótkich ćwiczeniach wspólnie opracowali reguły, które pomogą im poprawić sytuację ich grupy. Zasady te zostały spisane na papierowym liściu i zawieszone na „drzewie życzeń” w holu szkoły.
Młodzież miała także okazję obejrzeć spektakl pt. „Szansa”. Opowiadał  on o problemie alkoholowym młodych ludzi i konsekwencjach zażywania różnego rodzaju używek. Przedstawienie spodobało się uczniom, gdyż łączyło w sobie powagę i humor.
Oprócz tych atrakcji młodzież miała szansę zaprezentować swoje transparenty podczas parady, która odbyła się w trakcie długiej przerwy. Pojawiły się takie hasła, jak „Przemoc to nie moc”, „Stop przemocy”, a w tle słychać było radosną muzykę i pozytywne komentarze młodych ludzi.