SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

KSIĄŻKA DLA KRESOWIAKA

VIDEOTEKA

ZASŁUŻENI DLA DIABETYKÓW

PLATFORMA EDUKACYJNA

NAPISALI O NAS

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY

NASZA LOKALIZACJA

KALENDARZ

październik 2018
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

ZEGAR

ODWIEDZIŁO NAS

574314
dzisiajdzisiaj104
wczorajwczoraj555
w tym tygodniuw tym tygodniu1165
w tym miesiącuw tym miesiącu10897
odwiedziło nasodwiedziło nas574314

GOŚCIMY

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIP

URZĄD MIASTA

25 marzec 2010 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów naszego Zespołu Szkół. W ten czwartek w naszej szkole zapanował dzień przeciwko przemocy.

Zmiany zaczęliśmy zauważać  już poprzedniego dnia, gdyż uczniowie zawieszali na korytarzach własnoręcznie wykonane plakaty głoszące hasła przeciwko przemocy. W ten sposób stworzyli wystawę, którą miała okazję oglądać cała szkoła.

Tego dnia pierwsza godzina lekcyjna w każdej klasie została poświęcona przygotowaniu zasad, które mogłyby pomóc w budowaniu dobrej atmosfery w grupie. Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest przemoc, jakie znają jej rodzaje. Następnie określili stopień agresji panujący w ich klasach. Po tych krótkich ćwiczeniach wspólnie opracowali reguły, które pomogą im poprawić sytuację ich grupy. Zasady te zostały spisane na papierowym liściu i zawieszone na „drzewie życzeń” w holu szkoły.
Młodzież miała także okazję obejrzeć spektakl pt. „Szansa”. Opowiadał  on o problemie alkoholowym młodych ludzi i konsekwencjach zażywania różnego rodzaju używek. Przedstawienie spodobało się uczniom, gdyż łączyło w sobie powagę i humor.
Oprócz tych atrakcji młodzież miała szansę zaprezentować swoje transparenty podczas parady, która odbyła się w trakcie długiej przerwy. Pojawiły się takie hasła, jak „Przemoc to nie moc”, „Stop przemocy”, a w tle słychać było radosną muzykę i pozytywne komentarze młodych ludzi.

 

Joomla Template - by Joomlage.com