PLATFORMA EDUKACYJNA

NAPISALI O NAS

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY

NASZA LOKALIZACJA

KALENDARZ

lipiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

ZEGAR

ODWIEDZIŁO NAS

534493
dzisiajdzisiaj156
wczorajwczoraj355
w tym tygodniuw tym tygodniu511
w tym miesiącuw tym miesiącu6685
odwiedziło nasodwiedziło nas534493

GOŚCIMY

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIP

URZĄD MIASTA

poczytaj

Poczytaj mi, Przyjacielu

 

 

 

 

 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. C.K. Norwida w Olsztynie

 

pełną parą ruszyła

 

realizacja programu Poczytaj mi, przyjacielu!

 

Od początku roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole odbyło się kilka spotkań czytelniczych, w ramach których uczniowie czytali książki dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 23 w Olsztynie oraz uczniom Szkoły Podstawowej Nr 4 Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

 

Głośne czytanie maluchom daje dużo radości i satysfakcji naszej młodzieży, która od trzech lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Czytanie książek to nie jedyny rodzaj działalności w ramach programu. Bardzo często organizowane są rozmowy na temat prezentowanych utworów literackich, gry i zabawy przy muzyce, zajęcia plastyczne oraz popisy recytatorskie i wokalne małych gości.

 

Jak ciekawe są to spotkania, można było się przekonać dzięki wystawie fotograficznej obrazującej podejmowane działania - zatytułowanej: Poczytajowe spotkania w naszej szkole. Dzielenie się przyjemnością czytania. Radość z czytania innym…

 

Udział w projekcie Poczytaj mi, przyjacielu to niesamowita przygoda zarówno dla naszej młodzieży jak i zaproszonych dzieci. Młodzież uczy się odpowiedzialności oraz zdobywa doświadczenie w pracy na rzecz innych, a poprzez udział w publicznych wystąpieniach pokonuje barierę nieśmiałości i rozwija szereg kompetencji społecznych i czytelniczych. Korzyści czerpane przez maluchy - to przede wszystkim rozwijanie wyobraźni oraz budowanie prawidłowych relacji, a co najważniejsze - kształtowanie nawyku czytania i obcowania z literaturą. To znakomity początek dalszej edukacji.

 

 

Dla mnie czytanie jest czymś wspaniałym i niezwykłym. Dlatego miło jest przekazywać zainteresowanie książką innym, zwłaszcza małym dzieciom. Dzięki temu, że otwieramy im oczka bajkami i baśniami -poszerzamy ich horyzonty i uruchamiamy wyobraźnię. Sam fakt, że dzieci mają frajdę i wyrosną na miłośników czytania, sprawia, że warto i jestem z tego dumna.

Aleksandra Gromko

 

Jest to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie i daje dużo satysfakcji, szczególnie wtedy, kiedy dzieci zamiast zabawy domagają się przeczytania kolejnego tekstu, którego słuchają z ogromnym zainteresowaniem. Dzięki temu, zajęcie to dostarcza mi bardzo dużo radości!

Natalia Barska

 

Spotkania z przedszkolakami to bardzo miło spędzony czas. Dają mi one wielką satysfakcję i radość. Cieszę się, że przyczyniam się do upowszechniania nawyku czytania najmłodszych.

Justyna Zbrzeźniak

 

 

Czytanie dzieciom sprawia mi ogromną przyjemność. Cieszę się, że mam wpływ na rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych. Sprawia mi przyjemność, gdy dzieci uważnie słuchają tekstów, które czytamy wspólnie z koleżankami. Widać, że dzieci cieszą się na nasze spotkania, które wzbogacane są zabawami i śpiewaniem piosenek.

Ada Wojdalska

 

Uwielbiam czytać maluchom. Widzę, że sprawia im to wielką frajdę. Cieszą się także wtedy, gdy przerywamy czytanie i zaczynamy się wspólnie bawić. Widząc ich roześmiane buzie, trudno samemu się nie uśmiechać. Serdecznie zachęcam koleżanki i kolegów z młodszych klas do głośnego czytania – to naprawdę świetne zajęcie, zwłaszcza, że ma się świadomość rozwijania wyobraźni dzieci.

Joanna Sawicka

 

Przejdź do galerii...

 


 

Joomla Template - by Joomlage.com