Nasza biblioteka – ważne miejsce w szkole, pełni rolę ośrodka informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Wspomaga  proces dydaktyczny i wychowawczy, edukację kulturalną  i informacyjną uczniów oraz wspiera nauczycieli w ich rozwoju zawodowym.

Księgozbiór jest skomputeryzowany, liczy  ponad 11 000 książek i płyt CD. Warsztat informacyjny biblioteki stanowią: bogaty księgozbiór podręczny, katalogi – tradycyjny              i elektroniczny, a także Internet. Oprócz ciekawego księgozbioru można skorzystać z szerokiej oferty czasopism. Zbiory systematycznie są aktualizowane i dostosowywane do potrzeb szkoły.

W bibliotece uczniowie mogą liczyć na fachową pomoc umożliwiającą im doskonalenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz posługiwania się technologią informacyjną. Ma to istotne znaczenie w rozwijaniu  indywidualnych zainteresowań i technik samodzielnego uczenia się. Młodzież chętnie korzysta  ze wskazówek  dotyczących doboru literatury,  tworzenia opisów bibliograficznych czy z podpowiedzi, jak przygotować się do egzaminu gimnazjalnego bądź maturalnego.

Różnorodne i atrakcyjne formy pracy, ciekawy wystrój oraz miła atmosfera zachęcają młodych ludzi do licznych odwiedzin i udziału w uroczystościach. Tradycją stało się wspólne organizowanie konkursów, nagrywanie okolicznościowych audycji radiowych, tworzenie wystaw i kanonu ulubionych książek. Szczególnie uroczyście obchodzone są : Miesiąc Bibliotek  Szkolnych, Światowy Dzień Książki oraz Majowe Dni Książki. Popularnością cieszy się akcja Bookcrossing – uwalniania książek.

Biblioteka szkolna jest nie tylko miejscem, w którym zdobywa się wiedzę, ale również azylem spędzania czasu wolnego i miejscem rozwoju kulturalnego.

GODZINY PRACY

Elżbieta Mordasewicz

Godziny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ BIBLIOTEKI !

Nauczyciel - bibliotekarz p. Elżbieta Mordasewicz