• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • DSC00516.jpg
  • galeria2.jpg
  • mlodzik.JPG

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

KSIĄŻKA DLA KRESOWIAKA

VIDEOTEKA

ZASŁUŻENI DLA DIABETYKÓW

PLATFORMA EDUKACYJNA

NAPISALI O NAS

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY

NASZA LOKALIZACJA

KALENDARZ

July 2019
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GOŚCIMY

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIP

URZĄD MIASTA

zniczŚwiatełko dla nieobecnych

 

 

 

 

Stara legenda głosi, że w noc pomiędzy Dniem Wszystkich Świętych a Zaduszkami blask zapalonych na grobach zniczy wskazuje właściwą drogę zagubionym i nieszczęśliwym duszom, które błąkają się pomiędzy niebem a ziemią. Zapadający z wolna listopadowy zmrok, rozświetlony blaskiem palących się zniczy, zaciera granice miedzy światem tych, którzy odeszli i tych, którzy ciągle o nich pamiętają.

Właśnie w te dwa wyjątkowe dni odżywają wspomnienia o naszych ukochanych zmarłych. Przychodzimy na cmentarz, aby przez chwilę pobyć z tymi, których już z nami nie ma. Zapalamy znicze na grobach rodziny i przyjaciół, pochylamy głowy w zadumie nad przemijaniem życia, snujemy refleksje nad sensem naszego istnienia.

Przez chwilę pomyślmy również o tych, na mogiłach których nikt nie zapali lampki, nie przyklęknie, nie odmówi modlitwy. Idąc na cmentarz, weźmy ze sobą dodatkowy znicz i zapalmy go na jakimś zaniedbanym, smutnym, opuszczonym grobie. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…

„Żal że się za mało kochało
Że się myślało o sobie
Że się już nie zdążyło
Że było za późno”
(Jan Twardowski "Żal")

 

 

Joomla Template - by Joomlage.com