• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • DSC00516.jpg
  • galeria2.jpg
  • mlodzik.JPG

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

KSIĄŻKA DLA KRESOWIAKA

VIDEOTEKA

ZASŁUŻENI DLA DIABETYKÓW

PLATFORMA EDUKACYJNA

NAPISALI O NAS

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY

NASZA LOKALIZACJA

KALENDARZ

July 2019
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GOŚCIMY

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIP

URZĄD MIASTA

narodowe swieto niepodleglosciNarodowe Święto Niepodległości

 

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada 1918 roku), jest dniem niezwykle radosnym w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Symbolicznie świętujemy odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli.

Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią kraju i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych. Każdy z nas spędzi go na swój sposób. Jedni obejrzą defiladę wojskową, inni wezmą udział w biegach rocznicowych, paradach czy koncertach, jeszcze inni będą odpoczywać w gronie rodziny i przyjaciół lub przystroją swoje domy w biało – czerwone flagi.

Nie jest ważne to, który wariant wybierzemy. Istota Narodowego Święta Niepodległości wyraża się przecież przede wszystkim w pamięci i wdzięczności za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków, dzięki którym możemy się cieszyć wolnością, językiem ojczystym i własną tożsamością narodową. Postarajmy się jednak, by nie było to dla nas kolejne święto, kolejna kartka w kalendarzu oznaczona czerwonym kolorem, dzień wolny od szkoły i pracy, ale dzień obchodzony godnie i radośnie”

Joomla Template - by Joomlage.com