teatrDwa światy

Na Scenę Dużą Teatru im. Stefana Jaracza powróciła sztuka Aleksandra Fredry „Damy i huzary”. 18 listopada 2014 roku ten wyjątkowy spektakl obejrzały trzy klasy ZSO4 - IB LO, I AG i I BG. Ku wielkiemu zaskoczeniu młodych widzów olsztyńska scena po raz kolejny zburzyła tradycję. Przed frontem Teatru, przy ulicy 1 Maja, naszych uczniów przywitał transporter opancerzony Skot 2. Po podniesieniu kurtyny niespodziankom nie było końca. Na scenie zamiast tradycyjnych husarzy mogliśmy zobaczyć rotmistrza ułanów w trampkach, weterana wojen afgańskich, nowoczesną broń oraz damy ubrane według współczesnej mody. Największy aplauz młodej widowni zyskała pierwsza w województwie scena obrotowa, którą wielokrotnie prezentowano w czasie spektaklu.
Już 22 listopada olsztyński teatr wystawi „Damy i huzary” w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatycznym we Lwowie, mieście, którego honorowym obywatelem był autor komedii - Aleksander Fredro. Jest to pożegnanie z tym spektaklem, dlatego cieszymy się, że kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły mogło jeszcze przekonać się, że miłość zawsze zwycięża, a forma teatralna niekoniecznie musi współgrać z treścią.