• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • DSC00516.jpg
  • galeria2.jpg
  • mlodzik.JPG

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

KSIĄŻKA DLA KRESOWIAKA

VIDEOTEKA

ZASŁUŻENI DLA DIABETYKÓW

PLATFORMA EDUKACYJNA

NAPISALI O NAS

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY

NASZA LOKALIZACJA

KALENDARZ

July 2019
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GOŚCIMY

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIP

URZĄD MIASTA

teatrDwa światy

 

 

 

 

Na Scenę Dużą Teatru im. Stefana Jaracza powróciła sztuka Aleksandra Fredry „Damy i huzary”. 18 listopada 2014 roku ten wyjątkowy spektakl obejrzały trzy klasy ZSO4 - IB LO, I AG i I BG. Ku wielkiemu zaskoczeniu młodych widzów olsztyńska scena po raz kolejny zburzyła tradycję. Przed frontem Teatru, przy ulicy 1 Maja, naszych uczniów przywitał transporter opancerzony Skot 2. Po podniesieniu kurtyny niespodziankom nie było końca. Na scenie zamiast tradycyjnych husarzy mogliśmy zobaczyć rotmistrza ułanów w trampkach, weterana wojen afgańskich, nowoczesną broń oraz damy ubrane według współczesnej mody. Największy aplauz młodej widowni zyskała pierwsza w województwie scena obrotowa, którą wielokrotnie prezentowano w czasie spektaklu.
Już 22 listopada olsztyński teatr wystawi „Damy i huzary” w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatycznym we Lwowie, mieście, którego honorowym obywatelem był autor komedii - Aleksander Fredro. Jest to pożegnanie z tym spektaklem, dlatego cieszymy się, że kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły mogło jeszcze przekonać się, że miłość zawsze zwycięża, a forma teatralna niekoniecznie musi współgrać z treścią.

 

Joomla Template - by Joomlage.com