• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • DSC00516.jpg
  • galeria2.jpg
  • mlodzik.JPG

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE

POCZYTAJ MI PRZYJACIELU

KSIĄŻKA DLA KRESOWIAKA

VIDEOTEKA

ZASŁUŻENI DLA DIABETYKÓW

PLATFORMA EDUKACYJNA

NAPISALI O NAS

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY

NASZA LOKALIZACJA

KALENDARZ

July 2019
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GOŚCIMY

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

BIP

URZĄD MIASTA

DSC04324 SUKCES SIATKARZY NA PLAŻY

POD PALMAMI

 

 

Gdzie tym razem wylądowali, pokazując światu swoją wielką pasję,  nasi dzielni siatkarze? Musieli przejechać ponad 1200 kilometrów i zameldować się w niemieckim Gelsenkirchen. W mieście tym oraz w miastach ościennych odbyła się zakrojona na ogromną skalę impreza sportowo - kulturalna „Ruhr Games 2015”. W imprezie udział wzięło kilka tysięcy sporowców w różnych, czasem dla nas egzotycznych konkurencjach. Reprezentowana tam była siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka, tenis, judo, pływanie, ale także polo kanu, akrobacje na motocyklach,  rowerach i deskorolkach.

Nas oczywiście najbardziej interesowała siatkówka. Zawody odbyły się w Essen nad przepięknym jeziorem Baldeneysee, gdzie na piaszczystej plaży zaskakiwały palmy niczym z tropików.

W rywalizacji szesnastu par wystartowały nasze trzy: Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz (II LO), Mateusz Jaczewski-Mateusz Kurek (I LO) oraz Sebastian Fiuk-Adam Świdroń (III Gimnazjum). Najmłodsi w gronie starszych rywalizowali dzielnie i odpadli dopiero na etapie ćwierćfinałów. Pozostałe dwie pary rywalizowały do końca ostatecznie kończąc zawody po tie break-ach na drugim (Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz) i trzecim (Mateusz Jaczewski-Mateusz Kurek) miejscu. Bardzo emocjonujący był finał z niemiecką parą specjalizującą się w grze na plaży. Chłopcy wygrali pierwszego seta oraz prowadzili w końcówce drugiego, niestety zabrakło tzw. kropki nad i przegrali 2:1 po dramatycznej walce. Wynik naszych trzech par należy uznać za wielki sukces. Godnie zaprezentowali szkołę, miasto oraz kraj w gronie sportowców z wielu krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Zdobyli medale: srebrny i brązowy.

Dodając do tego wrażenia kulturalne z wizyt w ZOO, przy stadionie Schalke 04 (jednym z najnowocześniejszych na świecie) oraz licznych koncertach, wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych.

DSC04324

DSC04319

DSC04307

DSC04280

 

Joomla Template - by Joomlage.com