DSC3236Młodzi bajki piszą

10 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników II edycji konkursu literackiego "Młodzi bajki piszą", organizowanego przez ZSO Nr 4 im. C. K. Norwida, a adresowanego do uczniów olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Już po raz kolejny młodzi adepci sztuki pisarskiej podjęli trud tworzenia własnego tekstu i przygotowali bajki i baśnie w zgodzie z kryteriami zaproponowanymi przez organizatorów. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury składające się z nauczycieli – polonistów ZSO4 wyłoniło zwycięzców.

Nie było to łatwe. Pomysły autorów budziły podziw i zaskakiwały oryginalnością. Język i styl większości prac godny był profesjonalistów.

W uroczystości wziął udział pan komisarz Marcin Świniarski, specjalista Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który wygłosił krótką prelekcję o tematyce profilaktycznej.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe z rąk pani Elżbiety Michalskiej, Dyrektor ZSO Nr 4, zaś dla pozostałych uczestników i ich opiekunów przygotowano pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!