DSC00009Nasz gość - Marcin Prus

Naszym gościem był dzisiaj Marcin Prus - znakomity zawodnik, wielokrotny reprezentant Polski i mistrz świata w piłce siatkowej, nazywany Dennisem Rodmanem volleya, obecnie m.in. trener i dziennikarz radiowy, dyrektor sportowy ogólnopolskiego cyklu turniejów siatkówki plażowej Plaża Open oraz dziennikarz telewizji Polsat Sport.

Marcin Prus spotkał się z uczniami klas sportowych i bardzo ciekawie opowiadał o sporcie, własnej wspanialej karierze przerwanej przez kontuzję i liczne operacje, ale przede wszystkim o drodze, którą młodzi sportowcy mogą – tak jak on kiedyś – podążać do świata wielkich sukcesów -  i o niebezpieczeństwach, z jakimi się powinni liczyć.

Bardzo szybko nawiązał kontakt z uczniami, a kilka osób zaprosił do współprowadzenia spotkania. Przekonywał na  własnym przykładzie, że warto chcieć się rozwijać, uczyć,  dążyć do mistrzostwa – nie tylko w sporcie. Mówił o wielkich emocjach towarzyszących zwycięstwom i o tym, jak radzić sobie z nieuchronnymi porażkami. Wyczerpująco odpowiadał  na  nasze pytania.

- Chcę was zaprosić do sportu – powiedział na zakończenie, podkreślając, że właśnie sport może być wspaniałym, rozwijającym człowieka sposobem na życie.

Było to nie tylko ciekawe spotkanie z niezwykłym człowiekiem, ale także pouczająca, szczera i przyjazna rozmowa z kimś, kto wie, że młodzi ludzie potrzebują inspiracji, by mogli odnaleźć swoją drogę.